Mančester siti u četvrtfinalu Lige šampiona

0
273

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, iako su na svom terenu, u revanš utakmici osmine finala, izgubili od Bazela sa 1:2.

Siti je u prvoj utakmici pobedio sa 4:0 u Švajcarskoj, pa je tako ukupnim rezultatom 5:2 izbacio Bazel.

Manchester City players celebrate the with goal scored by Fabian Delph of Manchester City during the premier league match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date 22nd September 2017. Picture credit should read: Simon Bellis/Sportimage via PA Images.

Utakmica u Mančesteru počela je minutom ćutanja u čast kapitenu Fiorentine Davideu Astoriju, koji je iznenada umro prošle nedelje.

Siti je poveo u osmom minutu golom Žesusa. Liroj Sane je poslao loptu na desnu stranu do Bernarda koji je centrirao na suprotnu stranu pred gol Bazela, gde je sačekao Žesus i poslao u mrežu.

Bazel je izjednačio u 17. minutu golom Mohameda Eljunusija, posle dodavanja Riverosa.

Ekipe su posle toga imale šanse, za engleski tim pokušao je Ilkaj Gundogan, dok su sa druge strane neprecizni bili Eljunusi i Dimitri Oberlin.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih šansi sve do 71. minuta, kada je Bazel poveo. Eljunusi je obavio najveći deo posla, vukao je loptu, izvukao se na desnu stranu i ubacio loptu u šesnaesterac do Mihaela Langa, koji je pogodio vrh mreže.

Siti je do kraja utakmice pokušavao da izbegne poraz, imao je više loptu, ali nije uspeo da postigne gol.