SRBIJA ODBRANILA TITULU!

0
563

Vaterpolisti Srbije posle velike i neizvesne borbe do samog kraja savladali su reprezentaciju Crne Gore u finalu evropskog prvenstva u Beogradu i pred oko 16.000 gledalaca u „Kombank areni“ odbranili titulu šampiona Evrope.

Furiozno je krenula reprezentacija Crne Gore. Povela je sa 2:0, a onda i 3:1 i tim rezultatom izabranici Vlade Gojkovića dobili su prvu četvrtinu. Zatim su proradili šutevi Prlainovića i Ćuka, koji su izjednačili rezultat, da bi Aleksandar Raadović ponovo doveo Crnogorce u vođstvo i obezbedio svojoj ekipi prednost na poluvremenu. Treća deonica pripala je našim vaterpolistima rezultatom 3:2. Raspucali su se levaci Mandić i Filipović, uz to je i Prlainović dodao još jedan pogodak, dok je na drugoj strani Darko Brguljan održavao Crnogorce postigavši oba gola za svoju selekciju.

U poslednjem kvartalu, Srbija je prvi put došla do prednosti posle nestvarne finte i još boljeg šuta Miloša Ćuka. Zatim je Pijetlović iznuđenim udarcem sa pozicije beka doneo „delfinima“ dva gola prednosti, i to je značilo početak kraja za „đetiće“. Gocić je povećao prednost na 9:6 tri minuta pre kraja, ali su je Crnogorci sa dva ekspresna pogotka umanjili.

Minut pre kraja na semaforu je pisalo 9:8, a onda se najpre Gojko Pijetlović istakao fenomenalnom odbranom, posle koje je Aleksić sam istrčao u kontru i postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u redovima šampiona bili su Andrija Prlainović, Miloš Ćuk i Milan Aleksić sa po dva postignuta gola, dok su još po gol dodali Dušan Mandić, Duško Pijetlović, Nikola Jakšić i Filip Filipović.

Za crnogorsku selekciju Brguljan, Radović i Nikola Janović dali su dva gola, a pratili su ih Ivović i Vukčević sa po jednim.

Posle Ajndhovena 2012. godine i Budimpešte 2014, „delfini“ su treći put uzastopno osvojili pehar namenjen najboljem vaterpolo timu Starog kontinenta.